هتل سمنان

semnan hotel

هتل سمنان

semnan hotel

جاذبه های گردشگری سمنان - 1

جاذبه های گردشگری سمنان - 1

دروازه ارگ سمنان

دروازه ارگ سمنان | تماشای تاریخ و معماری

شاید اگر صد‌ و‌ چند سال پیش، ناصرالدین‌شاه در سفرش به مشهد، شهر سمنان را برای توقف انتخاب نمی‌کرد، اکنون این بنای تاریخی وجود نداشت. شاه قاجار هنگام اقامت سه‌روزه در ارگ سمنان، دستور داد دروازه‌ای برای قسمت شمالی ارگ بسازند. این‌گونه بود که دروازه ارگ ساخته شد، تا امروز دوام آورد و یکی از مکان های دیدنی سمنان شد. اگر شما از تاریخ‌دوستان باشید، تماشای این دروازه باشکوه که جلوه‌ای از تاریخ ایران و معماری سنتی است، برای شما مسرت‌بخش خواهد بود.

  مسجد جامع سمنان

  مسجد جامع سمنان | از آثار تاریخی و متفاوت شهر

  در اغلب شهرهای ایران، مسجد جامع آن شهر، قدمتی تاریخی دارد و از گزینه‌های دیدنی برای علاقه‌مندان به آثار تاریخی است. از جاذبه های گردشگری سمنان نیز می‌توان به این مسجد که کهن‌ترین نماد معماری اسلامی شهر است، اشاره کرد.

  مناره مسجد جامع که در دوره سلجوقیان به این مسجد افزوده شده است و به همین دلیل به مناره سلجوقی نیز شهرت دارد، قدبرافراشته‌ترین و خیره‌کننده‌ترین قسمتی است که چشم‌ها را تسخیر می‌کند. حال که به این شهر تاریخی قدم گذاشته‌اید، فرصت را از دست ندهید و شکوه معماری را در جای‌جای این مسجد کهن به تماشا بنشینید.

   

  مسجد امام سمنان

  مسجد امام | بازمانده‌ای از قاجار

  اگر پس از بازدید از مسجد جامع، هنوز هم در خیابان امام هستید، چشمانتان را برای تماشای شکوه مسجدی چهارایوانی آماده کنید. مسجد امام که به نام‌های مسجد سلطانی و مسجد شاه نیز شناخته می‌شود، یکی دیگر از جاهای دیدنی سمنان است؛ مسجدی که ساخته شد تا آبی باشد بر آتش بی‌رحمی‌های ذوالفقار خان، حاکم سمنان.

  پس از مرگ این حاکم ستم‌پیشه، فتحعلی‌شاه برای کم‌رنگ‌کردن تلخی‌های دوران حکومت او، دستور ساخت این مسجد را داد. مقرنس‌کاری‌های گچی چشم‌نواز، جلوه‌های زیبای کاشی‌کاری‌ها و کتیبه‌های نقش‌بسته بر این بنا، مهیای میزبانی از نگاه جست‌وجوگر شما هستند.

  بازار تاریخی سمنان

  بازار سمنان | تجربه بازارگردی در فضایی سنتی

  جاذبه های گردشگری سمنان در خیابان امام باز هم ادامه دارد. این بار نیز یادگاری از دوران قاجار، میزبان شماست. بازاری با سقف‌های آجری و خشتی که معماری آن با شرایط اقلیمی این شهر کویری هماهنگی دارد. بازار سمنان یکی از بازارهای زیبای ایران محسوب می‌شود.

  بازار شیخ علاالدوله

  بازار شیخ علاءالدوله | محلی برای تردد مردگان!

  شیخ علاءالدوله سمنانی در دوره ایلخانی بازاری بنا کرد که سال‌هاست در زمره جاهای دیدنی سمنان قرار گرفته است. این بازار از جنوب‌شرقی خیابان امام آغاز می‌شود و تا گورستان پیرعلمدار که به گورستان سنادره نیز مشهور است، ادامه می‌یابد. جالب است بدانید علت شهرت این بازار به بازار مرده‌ها، از آنجاست که تشییع درگذشتگان به‌سوی گورستان سنادره از مسیر این بازار بوده است.

  موزه پهنه سمنان

  گرمابه پهنه | امانتدار تاریخ

  از دیگر جاهای دیدنی سمنان، حمام پهنه است که به‌ نام حمام حضرت نیز شناخته می‌شود. این گرمابه که بیش از ۵۰۰ سال از عمر بنای اولیه آن می‌گذرد، از موقوفات مسجد جامع سمنان است. سال‌هاست که این حمام به موزه مردم‌شناسی تبدیل شده است و بازدید از آن برای علاقه‌مندان به آثار تاریخی خالی از لطف نیست.

  • نشانی: سمنان، خیابان امام، بازار شیخ علاءالدوله، ضلع غربی تکیه پهنه
  • ساعت بازدید: همه‌روزه به‌جز روزهای تعطیل سال. از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ و ۱۶:۳۰ الی ۱۹٫
  • مبلغ بلیت ایرانی‌ها: ۳۰٫۰۰۰ ریال
  • مبلغ بلیت اتباع خارجی: ۲۰۰٫۰۰۰ ریال
  • فاصله تا هتل سنتی سمنانی ها : 8 دقیقه

  باغ موزه امیر

  عمارت و باغ امیر | یادگار معمارباشی

  در دوران قاجاریه، استاد معمارباشی به‌ دستور یکی از تاجران سمنان، حاج میرزا آقا فامیلی، در نزدیکی باغ امیر اعظم عمارتی بنا کرد که به همین سبب به عمارت امیر معروف شده است. این بنا به‌ پیروی از سبک معماری صفوی ساخته شده و اکنون محل استقرار موزه مردم‌شناسی است.

   

  موزه مهر و سکه سمنان

  موزه مهر و سکه کومش | مکانی برای علاقمندان به تاریخ

  از دیگر جاذبه های گردشگری سمنان می‌توان به این موزه تماشایی که از موزه‌های تخصصی است، اشاره کرد. حدود یک دهه از عمر تاسیس موزه مهر و سکه می‌گذرد و بازدید از آن برای تاریخ‌دوستان و ماجراجویان، جذاب است.

  • نشانی: سمنان، خیابان امام‌خمینی، تیمچه تکیه پهنه
  • ساعت بازدید: همه‌روزه، به‌جز روزهای سوگواری و تعطیلات رسمی. نوبت صبح ساعت ۹ تا ۱۳، نوبت عصر ساعت ۱۶ تا ۲۰
  • مبلغ بلیت: ۳۰٫۰۰۰ ریال
  • مبلغ بلیت اتباع خارجی: ۱۵۰٫۰۰۰ ریال
  • فاصله تا هتل سنتی سمنانی ها : 6دقیقه

  هتل سمنانی ها

  خانه تاریخی سمنانی ها | مکانی برای علاقمندان به تاریخ

  از دیگر جاذبه های گردشگری سمنان می‌توان به این خانه تاریخی زیبا اشاره کرد این خانه مربوط به دوران ناصرالدین شاه قاجار میباشد و بیش از 135 سال قدمت دارد لازم به ذکر است که بزرگترین بادگیر خشتی استان سمنان در این خانه قرار دارد .

  • نشانی: سمنان، طالقانی 13 ، پلاک 10
  • ساعت بازدید: کاربری هتل
  • پشتیبانی 24 ساعته
  • ما اینجا هستیم

   

  خانه کلانتر سمنان

  خانه کلانتر | تماشای بادگیرهای زیبا

  اکنون قدم به خانه‌ای می‌گذارید که صمیمیت محیط آن، چشم‌انتظار شما است. این خانه تاریخی که به خانه رجبی نیز شهرت دارد، یکی از جاهای دیدنی سمنان است. خانه‌ای که به خانواده رجبی، کلانتر وقت سمنان، تعلق داشته و در دوران قاجار بنا شده است. بادگیرهای زیبای این خانه، موجب شده‌اند که عمارت بادگیر و برج بادگیر از نام‌های دیگر این خانه باشند. در حال حاضر، رستورانی بین‌المللی و سفره‌خانه‌ای سنتی در این خانه تاریخی مستقر هستند.

  خانه ترابی سمنان

  خانه ترابی | تماشای شکوه شاه‌نشین

  در مسیر معرفی جاهای دیدنی سمنان به‌ سراغ خانه‌ای دیگر از دوره قاجار می‌رویم که مهم‌ترین بخش آن، اتاق پنج‌دری است که شاه‌نشین نیز خوانده می‌شود. از ویژگی‌های خاص خانه ترابی، وجود ساباط مقابل آن است که آن را به معبر کهنه‌دژ وصل می‌کند. ساباط (سابات) که در مناطق کویری و گرمسیری کاربرد داشته است، راهگذر مسقف بین دو خانه است.

  خانه تدین سمنان

  خانه تدین | میزبانی برای میراث

  نوبت به معرفی خانه‌های تاریخی می‌رسد که بخش مهمی از جاهای دیدنی سمنان را در بر می‌گیرند. خانه تدین که به خانه محمدیه نیز شهرت دارد، خانه‌ای بازمانده از عصر قاجار است که اگر لحظاتی دل به آن بسپارید، حس زندگی در آن دوران را تا حدودی تجربه می‌کنید. خانه‌ای که به میرزا عبدالله تدین، تاجر سرشناس سمنانی و دامادش، آقای محمدیه، متعلق بوده است.

  سه در برای ورود به خانه تدین به روی شما باز است تا نگاهتان را با تماشای اندوخته‌های سالیان، غنی کنید. بخش تابستانی این خانه تاریخی، بادگیری دارد که به آن شکوه بیشتری بخشیده است. اکنون در این خانه، اداره میراث فرهنگی استان سمنان مستقر است و نمایشگاه هنرهای دستی و عکاس‌خانه در قسمت‌های گوناگون آن میزبان شما هستند.

  خانه طاهری سمنان

  خانه طاهری | به جا مانده از دوره قاجار

  حال که از خانه کلانتر دیدن کرده‌اید، از خانه تاریخی دیگری در چندقدمی آن بازدید کنید. خانه طاهری، یکی از مکان های دیدنی سمنان است که باید ببینید. قدمت این خانه به دوران قاجار می‌رسد و تماشای معماری چشم‌نواز آن از جاذبه‌های سفرتان به سمنان خواهد بود.

   

  نقش جهان سمنان

  سرای نقش جهان قومس | از تاریخ تا تجارت

  این سرای تاریخی واقع در بنای مرمت‌شده کاروان‌سرای کهنه‌دژ، توسط مرحوم سیف‌الله میرزا جهانبانی، حاکم سمنان و فرزند فتحعلی‌شاه قاجار، وقف شده بود. حدود ۵ سال پیش، سرای نقش جهان، با حفظ همن معماری کاربری تجاری پیدا کرد. هم‌اکنون تعدادی فروشگاه و رستوران سنتی در این سرا هستند.

  • نشانی: سمنان، محله ناسار، خیابان سعدی، خیابان شهدا، خیابان کهنه‌دژ
  • ساعت بازدید: همه‌روزه از ساعت ۸ تا ۲۲
  • فاصله تا هتل سنتی سمنانی ها : 2 دقیقه

   

  کارخانه ریسندگی بافندگی سمنان

  برج کارخانه نساجی سمنان | برجی که سوت می زند!

  برج کارخانه نساجی، یکی دیگر از جاهای دیدنی سمنان است که از دوران پهلوی اول به یادگار مانده است. زیبایی نمای آجری این کارخانه و حوض برجای‌مانده از روزگار قدیم، برای تاریخ دوستان جالب توجه است. در میان دیوارهای حیاط این کارخانه، بلندای برج کارخانه نگاهتان را به‌سوی خود می‌کشاند. سوت این برج، در ساعت‌های ۶، ۱۴ و ۲۲ به صدا درمی‌آمده و معنایش پایان یک نوبت کاری و شروع نوبت کاری جدید بوده است. هم‌اکنون سوت این برج در باغ موزه امیر نصب شده و در ساعت مخصوصی از روز، صدایش به گوش مردم می‌رسد.

  رستوران دارچین سمنان

  رستوران دارچین سمنان| رستوران مورد اعتماد

  هرقدر هم که شیفته‌ی گشت و گذار و سفر باشید، تا غذایی مقوی و لذیذ نوش جان نکنید نمی‌توانید به ادامه سفرتان بپردازید. لذا قصد داریم تا به شما در یافتن یک رستوران عالی در شهر سمنان کمک کنیم. رستوران دارچین یکی از مکان‌هایی در این شهر است که با خوراکی‌های لذیذ و متنوع خود از شما و دیگر مسافران تور سمنان پذیرایی می‌کند و خاطره‌ای خوش از غذاهایی خوش طعم برایتان خلق می‌کند. این رستوران که فضایی سنتی و دلربا دارد در یکی از بهترین موقعیت‌های شهر سمنان یعنی میدان مشاهیر قرار گرفته و حالا با کادر مجرب و خوراکی‌های متنوع خود به شما سرویس‌دهی می‌کند. چیدمان سنتی، تخت‌هایی برای نشستن، موسیقی اصیل ایرانی و پرسنلی با لباس‌های سنتی و یک‌دست از جمله عواملی است که در بدو ورود مشاهده می‌کنید و نظرتان را به خود جلب می‌کند. نورپردازی زیبای رستوران دارچین سمنان حس آرامش را به شما هدیه می‌دهد و در اندک زمانی شیفته‌ی محیط آنجا می‌شوید. این رستوران زیبا 2 طبقه دارد که طبقه‌ی اول 100 نفر و طبقه‌ی بالا 135 نفر ظرفیت دارد و از عموم مردم پذیرایی به عمل می‌آورد. در هر دو طبقه تخت‌ها و میز و صندلی قرار گرفته شده است و گردشگران به انتخاب خود یکی از آن‌ها را مورد استفاده قرار می‌دهند. سیستم تهویه مطبوع نیز سبب شده تا فضای داخلی رستوران دارچین سمنان بسیار مطلوب باشد و حس خوبی را به افراد القا کند.

  نظرات (۰)
  هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی

  هادی تحققی

  رزرو اتاق از هومسا

  مهمان نواز بودن، نظافت شده بود و سرموقع تحویل دادن

  نادر مطهری

  رزرو از سایت ایران بوم گردی

  بسیار مکان زیبا و اقامتگاه آرامی هست این مجموعه و مدیریت مجموعه، تحصیل کرده معماری و مدرس دانشگاه هستند و بسیار قابل احترام من به همراه همسر برای گرفتن مدارک فارغ التحصیلی به سمنان سفر کردیم و دو شب مهمان سمنانی های عزیز بودیم خدا را شکر بسیار خوب بود در ضمن بسیار مسیر خوبی داشت این خانه و دسترسی به شهر و بازار باعث شد که ما شب ها از بناهای تاریخی شهر هم بازدید کردیم تو این کرونایی خواستم تشکر کنم اینجا از مدیریت این مجموعه

  حدیثه

  رزرو از سایت جاجیگا

  اول از همه اینکه بسیار خوش برخورد هستند پذیرش اینجا تشکر ازشون خود اتاق هم تروتمیز بود امکانات آشپزخانش کامل بود هرچیزی که لازم داشتیم مهیا بود

  خدمات

  عکاسی + دورهمی + سمنانگردی + رویدادهای فرهنگی

  جهت اخذ خدمات بهتر لطفا نسبت به رزرو قبلی اقدام نمائید

  سمنانگردی

  بازدید از جاذبه های گردشگری سمنان

  عکاسی

  همکاری با استودیو های عکاسی شهر

  دورهمی

  برگزاری تولد ، سالگرد ازدواج و...

  رویدادهای فرهنگی

  شاهنامه خوانی و اجرای موسیقی زنده

  هتل سنتی سمنانی ها

  با مجوز رسمی از اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان سمنان
  قدمت بنا 135 سال (ناصرالدین شاه قاجار)
  نزدیکترین هتل سنتی به بازار تاریخی سرپوشیده

  تماس با ما

  خانه قاجاری

  بزرگترین بادگیر خشتی استان سمنان در خانه تاریخی سمنانی ها

  لبخندفراموش نشه.

  بیا، بمان و از روزت لذت ببر.

  تماس با ما

  پشتیبانی 24 ساعته رزرواسیون

  همراه :09123319122

  تلفن 02333332295

  semnanihouse@gmail.com

  تماس با ما

  منتظر تماس تان هستيم